09 Ekim 2012

BİLGE TIRNAKLAR

BİLGE TIRNAKLAR
3 Farklı metodla tırnaklara gazete yazısı transferi...

Uzak Doğu'da başlayıp tüm Dünya'ya yayılmak üzere olan Nail Art çılgınlığından sizleri nacizane haberdar etmek için Blog'ta yayın yapmaya karar verdim. İlk olarak tırnaklarımız üzerinde gazete makalelerini görmekten memnun olacaklara gelecek bu bilgi :) Özellikle de yüreğindekileri yazılara ve şekillere yansıtmayı seven Sıdıka'cım çok sevecek bunu, eminim... Gazete makaleleri arasında isimler aradığını şimdiden görür gibiyim :) Gözdecan senin de ilgi alanında olduğundan eminim :)
Haydi başlayalım...

İlk olarak tırnaklarımıza istediğimiz renk ojeyi sürüyoruz ve kurumasını bekliyoruz. Ojenin markasının çok önemi yok tabii ki... Ayrıca ojeyi iki kat sürdüğümüzde daha güzel bir sonuç alıyoruz bilginize...Ojelerimiz kuruduktan sonra su dolu bir kap içerisinde tırnaklarımızı ıslatıyoruz.


Islatma işleminin ardından tırnaklarımıza tek tek transfer etmek istediğimiz gazete makalelerinin denk gelen tarafını koyuyoruz ve 20 saniye kadar güçlü bir şekilde bastırmamız gerekiyor ki; yazılar sağlıklı bir şekilde oje üzerine geçebilsin. Daha sonra gazeteyi üzerinden alıyoruz.


Tabi kuvvetli baskı nedeni ile biraz kağıt kalıyor. Onları da tırnaklarımı suya batırıp hafifçe üzerinden almaya çalışıyorum ki oje zarar görmesin. Ben henüz parlatıcı bulamadığımdan üzerine süremedim. Siz sürün ki daha parlak olsunlar ve çıkmasınlar. İlk geldiğimde bir ojenin 45 RMB (yani yaklaşık 15 TL) olduğunu gördüğümde Türkiye'den getirdiğim 4 tane Flormar ojeme gözüm gibi bakmaya başlamıştım. Sonra akşamları her caddede tezgah açan teyzelerin olduğunu ve 5 RMB'ye oje sattıklarını gördüğümde uzunca bir süre en eğlenceli oyuncaklarım oldu  ojelerim. Artık tezgahtaki teyze ve amcalarla 3 tanesini 10 RMB'ye alacak kadar bile pazarlık ediyorum. :) Sanırım Murat'tan öğreneceğim çok şey var, durmadan hatırlatır 'Pazarlık sünnettir'diye.İnternet üzerinde bir çok video var, onlar aracılığı ile de paylaşabilirdim ancak önce emin olmak istedim ve kendim deneyerek paylaştım. Sanırım açık renklerde daha güzel görünüyor. Karar sizin. 

NOT: Su ve sirke aynı işlevi görüyor ancak çoğunluk alkolde daha sağlıklı sonuç alındığı görüşünde ve ben de aynı fikirdeyim. Kolonyam olmadığı için markete gidip en ucuz ve alkolü yüksek içkiden aldım ve denedim yukarıda su ve sirke örneği var aşağıda da alkol kararı siz verin :)
Görerek yapmak istiyorum diyenler için;

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena