06 Aralık 2012

DIY; Kapılarınızı renklendirin

Bu benim favorim
Çin'de evler genellikle eşyalı olduğundan da pek seçme şansı olmuyor. Dolayısıyla evdeki eşyalara ek olarak ancak bir şeyler yapmak mümkün. Yeni eşya alırsanız taşınırken götürmeniz gerek. O zaman da ev sahibinin eşyalarını ne yapacaksınız. Özel eşyalar, mutfak eşyaları, dekorasyon ve home tekstil dışında eşya almaya pek sıcak bakanlardan değiliz eşimle. Genellikle taşınabilecek eşyaları almaya özen gösteriyoruz.

Buraya ilk taşındığımızda da eve hemen girmek zorunda olduğumuz için boya badana için pek vakit kalmamıştı. Özellikle kapılara yağlı boya yapmak ve boya kokusunu sıcakta günlerce çekmek hiç mantıklı değildi. İyi güzel de kapılardan bir tanesinin durumu diğerlerine göre oldukça kötüydü. Yani boyasak olmaz, boyamazsak olmaz. Bizden önce yaşayan ufaklık hayal dünyasını kapıya resmetmiş olmalı :) Sonra aklıma kolay bir çözüm geldi. 
Hem boyaya göre daha masrafsız, zahmetsiz ve şık. Burada oldukça fazla satılan desenli, yapışkanlı kaplardan aldım ve eşimle birlikte kapladık. Daha sonra internette gezinirken farklı şekillerini de gördüm. Tabi onları ki biraz profesyonelce gözüküyordu doğrusu :) Kimi zaman çok kolay olduğu halde aklımıza gelmeyebiliyor. Ben de kolaylık sağlar diye sizinle paylaşmak istedim. Bizim kapımız evimizin mobilyasına uygun olsun diye zebra desenli, biz öyle istedik. İki adet zebra desenli yastık ve dekorasyon ürünü ile uyum sağlayınca çok da hoşumuza gitti. Bu arada ağaç desenli olan benim favorim.
Bu bizim kapımız :)
Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena