31 Aralık 2012

Mutlu yıllar - 新年快乐(xīnnián kuàilè) - Happy new year!


Yüreğimizin derinliklerinden istediğimiz her dilek gerçek olurmuş. 

Her gece gözlerimizi kapatıp güzel şeyler dilemeyi unuttuk belki de onun için güzel geçmedi yılımız. Belki de bencillik edip kendimizi düşündük kapıların arkasında bin bir zorlukla yaşanan hayatları unutarak. Ya da olduğumuz yeri beğenmedik, bazıları bize imrenerek bakarken. Kötü bir yıl yaratıp fark etmeden herkese de yaydık bencil dileklerimizi. Kapının ardında kalan ince ruhları, yaşlı gözleri, divane aşkları, hayalleri kırık çocukları, barışa hasret toplumları, gülmeye özlemli dudakları ve yürekleri, masum bebekleri, yoksul aileleri unutarak... 

Şimdi 'Haydi git 2012 seni istemiyoruz' diyoruz. Gelen yıl da değişecekse dileklerimiz ve fikirlerimiz, gülümseyen yüzleri arttırabileceksek, gözlerden yaşları silip yerine yıldızları yerleştirebileceksek, onarabileceksek eğer kırık düşleri o zaman gelsin yeni yıl. Kaçımız dualarına ekleyebilecek bütün bu sayılanları, kaçımız bir geceki dileğinden vazgeçebilecek dünyanın bir ucundaki tanımadığı insanlar için? Ya da hangimiz o geceki dileği -bir başkası için- kendine ister gibi yürekten isteyebilecek? 

Gelen yıl bize bir şey getirmeyecek. Biz ellerimizle yine inşa edeceğiz kocaman bir yılı. Ya dileklerimizle ve hareketlerimizle yine kara bulutları salacağız gökyüzüne ya da yıldızları kaydırıp dilekleri bir bir gerçek yapacağız. Pozitif düşünce, olayları gerçek kılmasa bile gerçeğe giden yolun merdiveni olacak bize. Yılın son günü tüm bencilliklerimizi tekrarlayalım ki gelen yıla kalmasın hiçbir şey. Bu gece son kez dileyin kendinize dileklerinizi. Ve yarın gece ilk iyi dilekleri düşünerek karşılayalım yeni yılı. Birimiz bir çocuk gülümsetir, kimimiz bir fakir sevindirir, ötekimiz de düzeni değiştiririz belki de. Pozitif düşünün ve umutlu olun sadece.

Sevdiğinize başınızı yaslayarak geçiyorsa her geceniz bundan öte şans aramayın.
Kötülüklerin üzerine umut dolu yarınlar ve gerçekler inşa etmek için birlikte olmak ve hepinizin dualarında yer almak dileğiyle. 
Ve unutmayalım. ''Allah, nasip ettirmeyeceği bir şeyi hayal ettirmez.'' Hz. Osman

UMUTLU YILLAR...

~ßurcu~Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena