28 Aralık 2012

Şangay sokaklarında pijama partisi!


Eminim ki hepimizin en sevdiği kıyafetleri pijamalarıdır. Onlar kadar rahat başka bir giyecek yok çünkü. Çoğunlukla da televizyon keyfi yaparken pofuduk terliklerimizle bize eşlik ederler. Son zamanlarda sosyete dünyasının da PTT (Pijama-TV-Terlik) olarak partiler düzenleniyor. Çin'de de var mı böyle bir şey merak edebilirsiniz :) 


Gezintiye çıkan bir pijamalı Çinli :)
Evet Çin'de de var pijamaya karşı bir hassasiyet. Her ne kadar Çinliler topuklu ayakkabıların pofuduk terlikleri kadar rahatmış gibi her yerde giyseler de onların da en rahat kıyafetleri pijamaları. Ama onların ki bizimkinden azıcık başka. Fotoğraflar da görebileceğiniz gibi onlar pijamalarını günlük hayatta da kullanmayı seviyorlar. Kimisi markete çıktığında, kimisi bilet almaya giderken, kimisi de yürüyüşte... Yani sadece PTT değil onların ki, burada 'All time' anlayışı hüküm sürüyor pijama söz konusu ise. 

Pijamasıyla göletten balık tutan amca :)

Bunun en çarpıcı örneği ilk geldiğimiz aylarda röpteşambırı ile köpeğini gezdirmeye çıkaran amcaydı ama fotoğraflama imkanım olmadı. Bir diğeri de markete pijamaları ve altında şık topuklu ayakkabıları ile gelen bir teyzeydi. Ben elimdeki fotoğrafları sizinle paylaşmak istedim. Bu halkın kıyafet ve moda konusunda ne kadar da özgür davrandıklarını görmenize yardımcı olacaktır :)

Market alışverişine çıkan çift :)
Ve bilet almaya giden Çinli amca..


Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena