29 Ocak 2013

Bu yazım Gökçe'nin olsun :)


Bugün Gökçecim mesaj atmış bana bir de foto eklemiş :) 'Abla bundan yapsana' diye. Sen istersin de ben yapmam mı Gökçecim :) Bu vesile  ile ne zamandır yapıp, fotoğraflarını çekip kenarda beklettiğim bir kaç desen daha vardı. Onları da sizinle paylaşmak istedim. 
Gökçecim gönderdiğin fotoğraftaki manikürü yapmak için iki yöntem var onları da paylaşacağım ki kolay gelen hangisi ise ondan yapabilesin :)
Elimde daha önceden yaptığımız kurumuş oje kalıplarından - sanırım hatırlarsın bu yazıyı bantların üzerini boyamıştık- olmadığından bant ile yapmayı tercih ettim. Seni bekletmemek adına tüm bunlar bilesin :)
İlk önce istediğim renkte tırnaklarıma oje sürüyorum.
Ardından kurumasını bekliyorum. burada epey beklemeni tavsiye ederim yoksa oje üzerine yapıştıracağımız bantlara yapışır kalır. Ardından istediğimiz şekilde bantlarımızı kesip, hiçbir boşluk bırakmamak koşulu ile istediğimiz dizaynda tırnaklarımıza yapıştırıyoruz. 
Sen şerit şeklinde örnek gönderdiğin için ben de öyle yaptım. Bunu üçgen, kare gibi geometrik şekillerde de yapabiliriz. Bu tamamen bantı kesebilme kabiliyetimize kalmış. Şahsen ben  hiç girmem o işe çünkü bant kesmek pek kolay iş değil, sürekli makasa yapışıyor. Daha sonra üzerine istediğimiz renk ojeyi sürüyoruz. Ben yine siyahı seçtim örneğindeki gibi :) 
Yine siyah ojenin kuruması için epey beklemek gerekiyor ki beklemezsek bantlarla birlikte çıkıyor. Açıkçası ben siyah ojeyi daha önce tamamen hiç sürmemiştim. Pek tercih etmiyorum, genellikle üzerindeki şekiller için kullanıyorum. Bu arada fark ettim ki siyah ojem epey kalitesizmiş. Çünkü sürmemin üzerinden iki saat geçmesine rağmen hala yumuşaklık var dokunduğumda. Flormar ya da pastel ve ya diğer markalarda nasıldır bilemiyorum. Benim oje bulmakta zorlandığım dönemde buradaki seyyar satıcıda denk gelip aldığım ojeydi. Ben de anlamış oldum ki yeni bir siyah ojeye ihtiyacım var. 
Neyse ki artık nereden ne alınır az çok biliyorum :)
Aşağıdakilerde elimde birikenler :)
Kolay gelsin.Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena