28 Ocak 2013

Cindy Crawford'tan C&A'yaözel tasarım, yaşasın alışveriş çılgınlığı!


Hafta sonu haylazlık ettim çok yazı yazma fırsatım olmadı. Kocacımla alışveriş merkezlerini gezdik, vitrinleri gözlemledik. Nerede, ne, ne kadarmış fikir sahibi olalım dedik :) Yasin ile de buluştuk tabi bu arada. Güzel bir mekandaydık. Ama mekanla ilgili olan yazıyı daha sonra paylaşacağım. 
Özellikle C&A'daki inanılmaz indirimden bahsetmek istiyorum. Normal koşullarda Şangay pahalı bir şehir sayılır. Genellikle ucuz değildir diyelim. Ama denk getirdiğinizde benim gibi 9 RMB'ye (yaklaşık 3 TL) kemer bulabilirsiniz. Azıcıkta kemer tutkunuysanız benim gibi 'Bulmuşken alayım' der ve 7 tane alabilirsiniz :) Aldıktan sonra 'Abarttım mı acaba?' demedim değil ama dün 9 RMB'ye (yaklaşık 3 TL) aldığım kemerin fiyatının bugün 29 RMB'ye (yaklaşık 10 TL) çıktığını görünce abartmadığımı anladım, içim rahatladı :) Murat'ın dediği gibi; 'Para harcarken kazanılır' . 
Bunlar alışverişten bir kaç kare :)
Neden bilmiyorum ama C&A'nın indirim günleri inanılmazdı. 50 RMB'ye (yaklaşık 15 TL)ayakkabı, 100 RMB'ye (yaklaşık 30 TL) kaban, 69 RMB'ye (yaklaşık 20 TL) pantolon, 99 RMB'ye (yaklaşık 30 TL) hırka, 49 RMB'ye (yaklaşık 15 TL) gömlek, 69 RMB'ye  (yaklaşık 20 TL) başka bir gömlek ve 100 RMB'ye (yaklaşık 30 TL) başka bir kaban ve 49 RMB'den (yaklaşık 30 TL) başka bir hırka. 
Yani yaklaşık olarak 200 TL'ye 2 gömlek, 3 hırka, bir çift ayakkabı, 7 adet kemer, 2 kaban, bir pantolon aldım. Bu tamamen şans eseri oldu çünkü ertesi günkü fiyatları kaban 399 RMB, pantolon 169, gömlekler 149, hırkalar da 249'dan satılmaya devam etti. 
Şanslı günümdeymişim diyebiliriz her zaman denk gelmiyor böylesi :) Benden size tavsiye aceleniz olmayan şeyleri hemen almakta diretmeyin 100'e alıp ertesi gün 10'a düştüğünü görmek canınızı sıkabilir :)
Bu arada C&A'nın 2012 - 2013 Sonbahar Kış koleksiyonunu da Cindy Crawford hazırlamış. Çin'de Türkiye'deki tasarımlarından farklı çizgiler taşıyan C&A rahat ve şık kıyafetleri bir arada bulabileceğiniz ve ailenizle birlikte alışveriş yapabileceğiniz mekanlardan biri.
Cindy Crawford da koleksiyonu tasarlarken ailesi ile birlikte şık ve rahat bir tarzı yansıtmayı tercih ettiğini ve koleksiyonu bu doğrultuda planladığını söylemiş. açıkçası ben C&A'nın tarzını epey beğendim kışın ardından bahar ve yaz aylarında da tercih edilir gibi görünüyor. Umarım yine indirim günlerini denk getirmek nasip olur :) Crawford'un tasarımlarında bir kaç tane paylaşıyorum. Benim için de ünlü bir ismin tasarladığı bir kaç ürünü almış olmak tesadüf oldu doğrusu. Hem de hoş bir tesadüf :)
Bol alışverişli günler. Bu arada sponsorum eşime de teşekkürler :)
Bu da Gisele Bündchen'in tanıttığı bir diğer kreasyon


Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena