24 Ocak 2013

DIY; Kolay şıklık; Donut topuzu

Bunlar da nefis donutlar :)
Saçlarımı kestirmeden önce Uzak Doğu'dan tüm dünyaya yayılan ve adını benzediği Donut'tan alan topuzdan çok yapardım. Zor zamanların en büyük kurtarıcısıdır kendisi. Özellikle burada kadınların çok tercih ettiği bir tarzdır. H&M'de bunun için özel bir toka bile hazırlamış. Görmek isteyen H&M'in sayfasına buradan bakabilir.  Zor gelir diyenlere ben aşağıya ekledim  :) Fiyatı 6,95 TL. Ama 'Yok ben para vermem' derseniz bulaşık telleri veya çorapla da aynı topuzu yapabilirsiniz :) Hatta aramızda deneyenler de var. Gözdecim evdeki çoraplardan biri ile deneyip fotoğrafını da göndermişti. Fotoğrafını da aşağıda paylaşıyorum sizinle :)

H&M'in her saç rengine uygun tokaları
Neden donut topuzu derseniz eğer; özellikle kış aylarında uzun saçın çilesi saçı uzun olan bilir :) Sürekli yıkamak gerekir, havalar soğuktur. Öyle hemen yıka çık dışarı yapamazsınız. Kurutması, şekil vermesi çok zamanınızı alır. Alelade tepeden toplayıp çıkınca da önem vermemiş gibi görünür. Halbuki kurutmak bile ne kadar uzun sürer :) İşte bu topuzu yapmak  5 dakikanızı bile almaz. En azından şekil vermek için harcadığınız zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Benim pek ihtiyacım kalmadı. Malum daha önce tam da burda ilan ettim saçlarımı kestirme maceramı :) Takip edenler bilir etmeyenler de okusun bence bu keyifli süreci benden söylemesi... Ama dedim hala saçları uzun olup denemeyenler varsa çok şey kaybetmesin :)
Kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum hatta ısrar bile edebilirim. Bu kadar kolay, bu kadar şık bir saç. Ve tek başınızı, kimseye ihtiyaç olmadan yapabilirsiniz. 
Kolay gelsin :)

Çorapla donut topuzu tokası yapımı
Bu
Gözdecan'ın çorapla yaptığı donut tokası topuzu :)
gayet başarılı
Burada da internet dünyasından bir örnek var

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena