26 Ocak 2013

Sally Hansen yapar da biz yapamaz mıyız?

Sally Hansen'in hazır ojeleri
Sanırım Sally Hansen'in ojeden yapılmış yapışkanlı hazır kalıplarını hepiniz bilirsiniz. Geçen gün alışveriş sırasında benim de gözüme takıldılar. Tanesi 150 RMB'ydi yani neredeyse yaklaşık 50 TL. İçerisinde de toplam 10 tane var. Yani bir kullanımlık diyebiliriz. Eve geldim yine aklıma fikir geldi :) E ben de yaptım Sallay Hansen'in o ojelerinden...
Sally Hansen'in Türkiye satış fiyatı

Bantları kolay kolaylıkla kaldırabileceğim bir zemine yapıştırdım öncelikle. Ardından her renkten boyadım. Garanti olsun diye 1 gün kadar kurumasını bekledim. Aslına bakarsanız lazım olmadığından bu kadar süre  beklemiş oldum. yoksa normal oje kuruma süresinde kuruyorlar. 


Ardından bantları zeminden ayırmaya başladım. Doğruyu söylemek gerekirse bu kadar kolay olacağını tahmin etmemiştim çünkü, bantları zeminden almaya çalışırken bant zeminde kaldı ve sürdüğüm ojeler hiçbir şey olmadan şeritler halinde çıkıverdi. Sonra onları makasla istediğim boyutlarda ve şekillerde keserek oje tasarımımı yaptım. 


Ayrıca tırnağınıza bir kat oje sürdükten sonra kurumuş olmasına rağmen bu hazırladığım şekillerden koyduğumda sanki yapışkanlıymış gibi yapışıp kalıyor tırnağın üzerine. İşlem tamamlandıktan sonra da en üste şeffaf katı sürdük mü tamam. 


Demem o ki hiç 50 TL vermeyin boş zamanınızda boyayın kurusun kenarda bekletin, vakti gelince de kullanın. Bir daha ki sefere koli bandının üzerine yapmayı düşünüyorum daha geniş parçalar yapabilmek için. O zaman tırnağın tam üstüne uyum sağlayabilecek şekiller de elde edebileceğim. Ayrıca 'Direk bantları da yapıştırsam olur' diyebilirsiniz. Olur elbet ama bantlı parçaların uçları sürekli kalkıyor ve yapışkanlı olduğundan kıyafetlere falan yapışıyor çok kolay çıkıyor tırnağın üzerinden bilginize... 
Koli bandı üzerin denemenizi tavsiye ederim hem o zaman çeşitli desenler yapıp o şekilde kurumasını da sağlayabilirsiniz. 
Kolay gelsin :)

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena