13 Ocak 2013

Şangay'da Türk kuaförümüz var artık!


Uzun düşünme aşamasından sonra saçımı kestirmeye karar verdim sonunda. Ama basit gibi gözüken bu olay aslında benim için çok büyük bir sorundu. İlki saçımı kestirmek istediğim kısalıkta daha önce hiç kullanmamıştım, ikincisine istediğimi ben bile bilmiyorken Çinli bir kuaföre nasıl anlatacaktım. Derken uzun zaman sonra, beklediğimiz haber geldi. Artık Şangay'da Türk kuaförümüz var. 
Maili görünce çok sevindim. Her ne kadar saçımı hala nasıl kestireceğime karar vermemiş olsam da derdimi anlatabilirdim nihayetinde. Tabii önce kendimi ikna etmem gerekti. Saçımı bu kadar devlet meselesi yapma sebebimi bana yakın olanlar bilir. Ömrünce hiç kısa saç kestirmemiş biri için devrim niteliğinde bir karar sayılır bu. Ha neden böyle bir işe giriştiğimi de sorabilirsiniz, 'Madem bu kadar dert olacak kestirmeyiver!' diyenler de çıkacaktır eminim. 
Sağlık sorunları sebebiyle bir mecburiyet hissettim bunu. Çağın kronik hastalığı sinüzit, evet. 

Gelelim işin kuaför kısmına :)
Sevgili Nisan'a hemen mail attım. Kardeşi Emir Balamut açtığından salonu, beni ona yönlendirdi. Dedim 'Ben geleceğim' fiyat, randevu vs. derken anlaştık ve vakit geldi. Ulaşım açısından çok kolay bir yerde salon. Adını  da Emir'in oğlunun adını vermişler  “Mert Hair & Nail Salon”. Burada Türk isimlerini tabelalarda görmek insanı bir hoş ediyor açıkçası :) Eşimle birlikte gittik. O da epeydir uzayan saçlarını kestirmek için kuaföre gitmeye cesaret edemiyordu. Salonla ilgili detayları vermeden önce memnuniyetimi yazmak istiyorum aslında. İçeri girdiğinizde Türk insanının sıcaklığını fark edersiniz ya hani, işte o sıcaklık dünyanın neresinde olursanız olun değişmiyor. Nisan ve ekip ile daha önce tanışmamamıza rağmen gayet sıcak bir ortam vardı. 
Biz geç saatte gittiğimizden tüm ekip orada değildi ama şimdilik 5 kuaför ve 1 tırnakçı ile çalışıyorlar. 
Önce biraz sohbet ettik ve çayımızı içtik. Benim, aslında çok acelem vardı :) vazgeçmeden önce saçlarıma ilk makasın atılması gerekliydi. Yoksa kararlı oluşumdan bir şeyler kaybedebileceğim kaygısı vardı içimde. Nihayet başladık. Hala nasıl keseceğimize karar verememiştim. Ve 'Ben kararı size bırakıyorum' dedim. :) Zaten çalıştığınız insanları rahat bıraktığınızda en güzel sonuçlar çıkmaz mı hep? Yüzüme, bedenime yakışan model olması, istediğim olmasından daha önemli sonuçta. Nitekim haksız çıkmadım kendime. 
Saçlarımın kesimi bittiğinde hiç yabancılık çekmeden, harika olduğuna karar vermiştim. Kestirdiğim saçlarımdan postiş yapmayı planlıyorken, şimdi belki de bu saçın bana daha çok yakıştığını düşünüyordum. Gerçekten de beklediğimden daha iyi bir sonuçtu. Eşim bu kadar kısa kestireceğimi hiç tahmin etmediğinden epey şaşkındı. Çünkü kendisi de arka koltukta saçlarını kestirdiği için olaya dahil olma imkanı pek olmadı. Ama sonuç benim için gerçekten de hayal ettiğimden daha iyiydi. 
Bunun için çok büyük bir teşekkür borçluyum aslında  “Mert Hair & Nail Salon”a. 6 aydır süren saç kestirme çabam kabusa dönmekten çıkıp, hiç beklemediğim bir şekilde rüyaya dönmüştü. 
Eşim sadece uçlarından kestirmesine rağmen çok memnun kaldı. O da saçlarını kestirmeye kıyamadığından sadece kırıklarını aldırdı :) He bir de yanına yapılan masajı da eklemek gerek. Biz ailecek çok memnun kaldık :) Eğer Şangay'daysanız eminim gideceksiniz. Ama bir kez gittikten sonra ikinciye Şangay'daki tek Türk kuaförü olduğu için değil, güzel-kaliteli hizmet verdikleri ve fazlasıyla sıcak-cana yakın oldukları için gideceksiniz. Ulaşım çok kolay. Merkezi bir yerde zaten. Metro ile gidecekler 7 numaralı hat ile gidip Chang Ping Road istasyonunda indikten sonra soldan devam edip ışıklardan yine sola döndükten sonra hemen sol tarafta  “Mert Hair & Nail Salon” tabelasını  görebilirsiniz. Biz Jing An Temple durağından yürüyerek geldik. 
Ama o taraftan gelince 20 - 25 dakikalık bir mesafe oluyor. Eğer gezerek gitmek isterseniz 2 ve 7 numaralı metro hattının Jing An Temple istasyonunda inip de gidebilirsiniz. 
Bu arada Çin yeni yılına kadar tüm uygulamaların fiyatlarında %20 ile %25 indirim var. Uzun, kısa fark etmeksizin saçınızı 158 RMB'ye kestirebiliyorsunuz. 
Boya, röfle vs fiyatlarında da indirim var ama karışıklık olmasın diye onları eklemedim. 
Zaman kaybı olmaması açısından gitmeden önce bilgi almak isterseniz eğer 186-1650-6630 numaralı telefondan kendilerine ulaşabilirsiniz. Mail ile ulaşmak isteyenler de bende bilgi alabilir. Haftanın 7 günü 
10:30 - 22:00 saatleri arasında da hizmet veriyorlar. Tırnak hizmeti ile ilgili broşür var elimde onu sizinle paylaşıyorum. Ve son olarak Mert Hair & Nail Salon Ekibi'ne sıcak, samimi, kaliteli hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum. Hoş sohbetleri için de Nisan ve eşine ayrıca teşekkürler :)  


Mert Hair & Nail Salon 
Açık adres ; Yan Ping Lu No: 352 (Chang Ping Lu kesisimine yakin) , Jing An Qu, Shanghai.
Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena