27 Şubat 2013

DIY; Tişörtünüzü kendiniz tasarlayın!


Bizim aşağıdaki markette yok yok... Ben de canım sıkıldıkça inip ne var ne yok diye anlamaya çalışıyorum. Ve ilginç şeylere de rastlıyorum elbette. Epeydir de bir türlü bulamadığım kumaş ve cam üzerine yazan keçeli kalemlerden arıyordum. Meğer hemen aşağıdaki markette bile varmış. 
Market dediğime de bakmayın öyle bakkal der gibi. Neredeyse bir stadyum kadar var kendileri :) kalemleri bulmuştum da kıyabildiğim pek kıyafetim yoktu bu uğurda. Günlerce düşündüm düşündüm :) 'Amaaan benimle yaşayacak değiller ya!' dedim ve kıydım. Buyurun birlikte bakalım :)


Bunlar malzemeler; tişört, kumaş kalemleri,
altında kullanmak için kalın bir karton ve ya dergi (çizdiklerinizin arkaya geçmemesi için),
istediğiniz örnek bir kaç desen
İstanbul'u özledim :)

M'siz, rujsuz, aşksız olmaz :)

İşe başlamadan önce çok düşündüm; ne çizecektim ki? el becerisi birazcık var da be yazı yazmaktan anlarım resim çizmekten değil. Neyse dedim çıkar herhalde bir şeyler. Projeye uygun ne var ne yok topladım. sonra kendiliğinden gelmeye başladı gerisi. Benim her yaptığı el işi tarzı şeylerde muhakkak kalp vardır :) Nedense kalp olmayınca eksik geliyor. Kalple başladım evet, sonra da diğerleri... 
Derken baktım olmuş. Ama sağalt köşe boş kalmıştı. E ruj, kalp, göz fena değil dedim yeter ama orası da boş kalmasın. Bir de Cin Ali çizivereyim, malum artık kitaplarda da yok özlüyoruz kendisini Cin Ali ile yetişmiş şanslı bir nesil olarak. O da ne? İlk çiziği attım, Cin Ali çizemiyorum! E ruj, gemi, kalem, kalp, göz hepsini çizdim ama... Cin Ali neden olmuyor? Artık pek dönüş yoktu, yampirik bir kafadan sonra dedim Allah'tan bu alt köşeye, çapraz çantamın altına denk gelmiş :) Eh ucuz atlattık sanırım. Olsun o kadar değil mi, ilk deneyim bu... Neyse ki fena olmadı. Yalnız fark ettim ki oldukça eğlenceli işmiş ve ben meşhur çöp adamımızı çizmeyi bilmiyormuşum. 
Kalemlere gelecek olursak. Ben şimdilik siyah, mavi, kırmızı, altın, gümüş ve beyaz bulabildim. Türkiye'de de var bu kalemlerde ama nerelerde bilemiyorum. Sanırım hobi marketlerde falan bulabilirsiniz. Denemenizi tavsiye ederim. Özellikle de çocuklarınızın tasarım yeteneğini küçükten harekete geçirmek için iyi ve eğlenceli olabilir. 
Hoşça kalın :)


Bu da ilk çizdiğim kalp ile çirkin Cin Ali ve Cin Ayşe

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena