01 Mart 2013

BEYAZPERDE: Sıradışı bir yapım, SHERLOCK


Beyazperde de listeye her gün yeni bir film eklenirken ben IMDB'de En iyi TV Dizisi sıralamasında 6. sırada yer alsa da ömrümün en güzel dizisi saydığım Sherlock'u heyecanla bekliyorum. 126,326 kullanıcıdan ortalama 9.2 izlenme puanı alan bu diziyi izleyenler bilir izlemeyenlere de tavsiyem olsun. Sherlock için şimdiye kadar bir sürü çekim yapıldı muhakkak. Ama kesinlikle en iyisinin BBC 2010 yapımı olanı diye düşünüyorum. 2010 yılında 3 bölüm, 2012 yılında 3 bölüm şeklinde şimdilik 6 bölüm olarak yayınlanan dizinin 3. sezonun da çekileceği haberleri var ancak, dizinin başrol oyuncularının yoğun programları nedeniyle ertelendikçe erteleniyor gibi duruyor. Ocak ayında çekimlere başlanması ve Mart'ta gösterime girmesi planlanan dizi yoğunluk sebebi ile 2013'ün son aylarına doğru ertelenmiş gibi duruyor. Herkesin sabırsızlıkla beklediği dizi için http://www.beyazperde.com/haberler/diziler/haberler-54345/ da yapılan açıklamayı okuyunca ben de üzülmedim değil. Dizi çekimlerinin 2013 sonuna ertelendiği haberi yayınlanmış. 90 dakikalık her bölümü film tadındaki bu proje oldukça sıra dışı. Özellikle başrol oyuncularının performansı çok başarılı. 
Sherlock karakterine hayat veren başarılı oyuncu Benedict Cumberbatch her ne kadar daha önce herhangi bir proje ile bir ödüle aday gösterilmemiş olsa da bu dizinin bu kadar bekleniyor olmasının kendisine en büyük ödül olduğunu düşünüyorum. Daha önce hiçbir oyunculuğunu izlemediğim ve yorumlamadığım Benedict Cumberbatch, bu dizi ile beyazperde de var olan değerini eminim daha da yukarı çekti.
Hobbit'i canlandıran ve beyazperdenin tanıdık yüzü Martin Freeman'ın başarısı ise elbette tartışılmaz. 
Şuan yayınlanmış 6 bölümü başladığınızdan itibaren bir sonrakini merak içinde bekleyerek izleyeceğinize eminim. Ya da bizim gibi kısa bir süre de bitirebilirsiniz merakınıza yenik düşüp. Ama şu var ki u diziyi beklemek gerçekten de zor. Umarım kıza zamanda yeni sezon ile ilgili olumlu bir gelişme haberi duyarız. İyi seyirler. 

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena