03 Mart 2013

GÜZELLİK VE BAKIM ÖNERİLERİ; Bir kaplanı kendinize hiç bu kadar yakın hissettiniz mi?Epeydir bu tırnak işlerine falan ara vermişim fark etmedim :) Fark edince de hemen yeni bir şey denedim ve paylaşmak istedim. Kaplanın desenini ve renklerini hep çok beğenmişimdir. Her ne kadar kıyafetlerde pek tercih etmesem de bu deseni tırnaklarda gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Aslında bunu ilk defa denemiyorum ama en güzel tonda yakalayabildiğim bu oldu diyebilirim. Renkleri tutturabildim bu sefer ve hemen sizinle paylaşmak istedim. :) Yapılışına gelinceee...


İlk olarak beyaz ojeyi sürdüm. Ojenize göre değişir ama ben 2 kat kullandım daha net oldu. Üzerine daha önce süngerle yaptığımız uygulama vardı hatırlarsınız. Hatırlamayanlar, okumayanlar buradan bakabilir. İşte bu uygulama ile üzerine istediğim kadar nar çiçeği oje uyguladım. Daha sonraki kısımda iki seçenekli. Açıkçası her ne kadar siyah ojemin fırçasını inceltmiş ve bir ince çizgi çizebilecek kalınlığa indirmiş olsam da pek sağlıklı çizgiler çekemiyorum. Özellikle de sol elimle sağ elime çektiğim çizgiler yüzüne bakılmaz olabiliyor. Ben de bu defa değişik bir şey denedim yine. Henüz nail art kalemlerinden bulamadığımdan geçtiğimiz günlerde tişört tasarımı sırasında kullandığım kalemlerle denedim. 
Sanırım ojeden daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Ancak bir sorun var ki söylemeden geçemeyeceğim. Özellikle kalemin iyice kurumasını bekleyin ve bana kalırsa üzerine parlatıcı sürmeyin. Çünkü hem sürerken parlatıcının etkisi ile birbirine girebiliyor, hem de kuruduktan sonra garip bir şekilde çatlama yapıyor. Olsun çatlayan oje de makbul derseniz eyvallah :) Ama yok çatlamasın derseniz ya kalemin üzerine parlatıcı sürmeyin ya da kalem değil oje ile siyah çizgileri çekin :)  
Kolay gelsin.


Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena