25 Mart 2013

KARALAMALARIM; Bir solukta bir hafta :) (1)


Geçtiğimiz hafta sonu Oya buradaydı :) Oya benim ilkokuldan sınıf arkadaşım. Uzun yıllardır aynı şehirlerde farkında olmadan yaşamışlığımız vardır kendisi ile. Bunun şimdi farkına vardık evet aradan 15 yıl geçmiş olsa da olsun :) Mail atmıştı Şangay'a geliyorum diye. Sevinçten o hafta zor geçti. Ve sonunda görüştük. Benim bir klasiğim  olarak Yuyuan Garden'a gittik. Sanırım yakın zaman da Yuyuan Garden'ı fotoğraflayıp hakkında bir yazı yazmak şart oldu. Fotoğrafları da Oya'dan alırım artık. 
Neyse gelelim haftasonumuza. Havanın soğuk ve kapalı olmasına rağmen küçük bir Şangay  turu attık birlikte. Yuyuan'den vapurla Lu jia Zui'ye geçtik. Yemek yedik. Alışveriş yaptık. Takılar, tokalar, hediyelik eşyalar. Ben de hatırası olsun diye bir kaç bir şey aldım. Artık takıları takarken ve magnete bakarken 'Oya'yla almıştık' der hatırlarım. Aslında geçen gün dedim elimde haftaya dair bir sürü fotoğraf varken paylaşayım zira hepsinin altını dolduracak büyük yazılarım mevcut değil. Ama mutlu olduklarımı da fotoğraflamışken paylaşayım dedim :) 

Oya'yla aldığımız tırnak yapıştırmaları :)
düz çizgi şeklinde ama çok şık

Bu da yine Oya'yla aldığımız magnet
Yuyuan bilekliği :)

 Şimdi ne var bunlarda diyebilirsiniz ama burada bulamadığımız neredeyse tek şey sucuk :) 
Açıkçası ben görünce çok sevindim :) Bir de domates kurusuna bayılırım ikisini de yaklaşık 8 aydır yemiyorum. İkisini de getirene teşekkürler :) .

Koreli sınıf arkadaşım 'On a diet'  günüymüş diye
bize çikolata armağan etti:)
Erkekler kızlara çiçek ve çikolata  verirmiş.Bu ojelerin hikayesi benim Şangay'a gelişim kadar eski :) İlk geldiğimde ojem yok diye ağlarken sık sık Türkiye'ye gidip gelen Müge sağ olsun almıştı ve getirmişti. Ama Dinçer ile olduğu gibi Müge ile de bir türlü denk gelmek kısmet olmamıştı. Sonra nihayet bir araya gelebildik. Ojelerde koleksiyona dahil oldu  :)
Tekrar teşekkürlerBir de gelenlerin arasında Türk lokumu var çifte kavrulmuşundan... 
Burada var istediğimizde alabiliyoruz ama yine de bir seferde bir kutu bitti :)

Bu da Li hocamdan.  Sağ olsun takdir etmeyi çok seviyor :)
arada hatalar var ama olsun olur o kadarcık Çince bu :)
Ve artık bahar geldi  :)
Şimdilik bu kadar.  Ama diğer yazıların dışında haftalık olarak ufak tefek konu olmayan fotoğraf paylaşımına devam edeceğim. Bu yazının devamı için haftaya görüşmek üzere :)

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena