03 Mart 2013

KARALAMALARIM; Şimdi okullu oldum :)


Yarın benim için önemli ve özel bir gün. Bu kadar haylazlık yeter :) Okula başlıyorum. Geçen hafta kaydımı yaptırmıştım ama yazmak için bu günü bekledim. Açıkçası çok heyecanlıyım. Bu kadar zaman sonra kendime bir sorumluluk yükleme duygusu beni mutlu etti. :) en azından işe yaramazlık hissi falan duymayacağım artık. Belki bunu daha önceden yapmalıydım ama alışmak epey zaman aldı. Bilmiyorum belki de daha önce başlasam alışmak daha da kolay olurdu ama ben her zaman psikololjik hazırlığın önce tamamlanmasından yanayım. Şimdiye kadar kendimi okula gitmeye hazır hissetmemiştim. Ama artık inanıyorum ki gayette güzel olacak. 

Okul evimize yakın sayılabilir mesafede en azından tek metro ile gidip geleceğim. Sabah ders saati birazcık erken diyebiliriz. 08:30 ders başlıyor. Bunun için 06:30'da kalkmalar başlasın artık :) Gerçi benim hayatımda erken hiçbir zaman erken kalkma ya da uykusuzluk çekme gibi bir sorun olmadı. Çok şükür ki uyku ile aram açık. Zaten eşimle kalkmaya da alışığım azıcık daha erken kalmış olacağım. Türkiye'de 00:30 siz yatmaya hazırlanırken ben de yanmış olacağım :) Burada hala garipsediğim şey şu saat farkı. Zaman ne kadar değişik bir kavram. Ben kurstan döndüğümde bile çoğunuz uyuyor olacaksınız :) Kısaca okuldan bahsedeyim merak edenler için; Donghua Üniversitesi genellikle tanıdıklarımızın da tercih edip memnun kaldığı bir okul. Eşim de ilk geldiğinde bu okula gitmişti dil için. Şimdi sıra bende :) Daha önceden okula gidip geldiğim için yabancı sayılmaz az çok nerede ne var biliyorum. Kayıtlarla ilgili de bilgi vermek isterim size ama kayıt ofisi vs. fotoğrafladıktan sonra detayları paylaşırım sizinle. 

kitaplarım
Ama şimdiden merak ederseniz Sevgili Dinçer daha önce bahsetmişti oradan bilgi alabilirsiniz. Ben daha sonra adım adım tek başınıza hiç bir yabancı dil bilmeden nasıl kayıt yapılacağından bahsedeceğim. Okula haftanın 5 günü 08:30 - 12:30 saatleri arasında gideceğim. sınıflar vs hakkında hakkında henüz bir fikrim yok. Bir sonraki yazıya fotoğraflarıyla birlikte eklerim :) Şimdilik bu kadar ben hazırlıklara devam edeyim, benim için epey heyecanlı ve keyifli bir süreç başlıyor. Ben inanıyorum güzel olacak, hadi başlasın Çince maratonu  :) Sağlıkla kalın.
Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena