17 Nisan 2013

I LOVE BOOK; kitapyurdu.com'dan dünyanın bir ucuna başarılı bir kitap siparişi

Tam bir koli kitap!
Sevinçten çıldırabilir miyim?
Hatırlarsanız geçtiğimiz ay Kitap Yurdu'ndan kitap siparişi vermiştim, sizinle de burada paylaşmıştım. Kitaplarım geldi. Aslında ayın 9'unda gelmişler ama evde bulamadıklarından dolayı sanıyorum ki China Post'taydı kargom. Aslında kargo geldiğinde evde yoksak kapıya not bırakıp , kargoyu da sitenin danışmasına bırakıyorlardı ama bu defa gittiğimde China Post'a yönlendirdiler beni. Neyse ki aynı cadde üzerindeyiz. Bir koşu gittim hemen :) 


Koli oldukça özenli ve başarılı paketlenmişti. Kitaplar hiç zarar görmemiş raftan alınmış kadar temiz ve düzgündü. 

Sistemde göremediklerinde üzüldüm ama kararlıydım. Adam başından atmak istedi yok dedi. Bazen anlasan bile anlamamak işe yarıyor. 'Sizi anlamıyorum' dedim. Aslında sistemde kargonun çıkmadığını görmüştüm. Elbette işime gelmedi. 
Sonra başka bir kadından yardım istedi sanırım amiriydi bu kadın. Kadın da sistemde bulamadı.Sonra masanın üzerindeki evraklarını almak için uzandığı sırada kitapyurdu.com'un o sevimli kitap kurdunun resmi takıldı gözüme. Koliyi kitap kurdunun resmi olan bantla bantlamışlar. Görünce 'İşte o' dedim adama :) PTT Kargo etiketi de vardı üzerinde... 

Sonra baktılar elimde kitapyurdu.com'un bana verdiği numara ile kutu üzerindeki numara aynı. Pasaportumu istediler heyecanla koşup giderken evde unutmuşum. Telefonumdan gösterdim. Adam baştan kabul etmek istemedi gibi ama sonra nasıl anlatacağını bilemediğinden pasaport numarasını ve imzamı alıp kargomu teslim etti. Açıkçası yıllardır beni hiç mağdur etmeyen, uğraştırmayan kitapyurdu.com binlerce kilometre öteden de aynı kalitede hizmetini verip beni mutlu etmeyi başardı. 'Parasıyla değil mi' Yapsın o kadar' diyenleriniz olabilir ama nicelerine ne paralar verip hizmet alamadık,niceleriyle de ne sorunlar yaşadık alacaklarımızdan bile vazgeçtik sinir krizleri içinde. Biraz şans biraz da kaliteli hizmet benim hiç sorun yaşamama sebep oldu. Varsın evime kadar gelmesin Şangay'a kadar geldi ya şehrin diğer ucunda da olsa gidip alırım.

Şimdilik minik kitaplığımız
Aslında kitapyurdu.com'a küçük bir sitemim var. Türkiye sınırları dışına çıkan kargoların takibi ile ilgili hiçbir bilgi sistemleri yok. Mesela kargomun takibini çok güzel yapabildim ama teslimatın yapıldığı yazdığı halde kime yapılmış bir bilgi yoktu. Danışması olmayan bir sitede yaşıyor olsaydık sanırım ki kargo kargo gezmek zorunda kalabilirdim koca Şangay'ı. Memnuniyet anketinde kendilerine geliştirilmesi gereken noktalar hakkında önerilerim olacak elbette :)

Ancak hepiniz içiniz rahat bir şekilde kitapyurdu.com'u kullanabilirsiniz. Senelerdir hiç sorun yaşamamış ve dünyanın bir ucunda kitaplarıyla mutlu olmuş biri olarak size önerimdir. 
15 kitabın hangisinden başlasam bilemedim ama şimdilik devam eden Serçe Bulutu'nu bitirmek ilk hedefim . Sonrasında Terzi mankeni  bir kaç kitap önermişti bir yorumunda, onun önerileri ile devam edeceğim :) Bu arada kitapların yanına tam 50 adet kitap ayracı koymuşlar.  Amacına ulaştı planları :) herkese dağıtırım artık. 
Bol kitaplı günler...
Sevgiler.

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena