14 Nisan 2013

Şangay'ın gözdesi Yuyuan Garden


Uzun zamandır hep bahsettiğim Yuyuan Garden'ın fotoğraflarını çekmeyi bekliyorum. Ama halihazırda bir fotoğraf makinam olmadığından ve cep telefonumun da emektar oluşundan  pek mümkün olmadı. Sevgili Dinçer'i hepiniz tanıyorsunuz artık. Nam-ı diğer Şangay Rehberi. Dedim hem okuyayım hem de sizinle ufacık paylaşayım. Kendisinden de paylaşmak için izin istemedim :) Reklamın iyisi kötüsü nü olur canım değil mi ama. Yuyuan Garden'ı ben haftada bir 10 günde bir ziyaret eder eski Çin havası alır, tarihi yapılara hayran hayran bakar dönerim. Bir gün sizinle profesyonel  fotoğraflarını paylaşacağıma söz veriyorum :)
Gerçekten de eski Çin'i hatırlatan o yapıları şehrin göbeğinde bulabileceğiniz tek yer belki de burası. Yılbaşı ve diğer bayramlarda turistlerin dışında Çinliler'de bu mekana gelmeyi adet edinmiş. Bu konudan da daha önceki Çin Bayramı ile ilgili yazıda bahsetmiştim okumak isteyenler için link, ayrıca bolca bayram fotoğrafı da mevcut.
Ben şimdilik aşağıdaki fotoğrafı Dinçer'in siteden aldım, koydum :) Devamını da aşağıdaki siteden alınmış detaya tıklayarak okuyabilirsiniz :) Hem arada değişik bir kalemden notlar okumak iyidir. 

Sevgiler.


Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena