30 Mayıs 2013

Tırnak bakımından güzel haber...


Burada tırnaklarımın dibe vuruşundan ve hazırladığım doğal karışımdan bahsetmiştim. Baktım ki üzerinden yaklaşık 1 buçuk ay geçmiş. Bir de ellerime baktım her şey yolunda. Dedim paylaşayım  sizinle çünkü ilk kez denemiştik yağ karışımını... Bu konuda size bazı tavsiyelerim olacak. 
Öncelikle yap karışımı iyi gelmesine geldi ama bence yapmamız ve özellikle de sürekliliğini getirmemiz gereken şeyler var. Öncelikle ellerinize bu kadar özensiz davranmayın. Eğer benim gibi bulaşık makineniz yoksa (Bu da ayrı bir konu aslında :) Çin'de bulaşık makinesi diye bir şey yok), mutlaka eldiven kullanmalısınız. Bence doktorların kullandıkları şu içi pudralılar güzel iş görüyor. 
Bunun dışında benim gibi durmadan ellerinizi yıkama ihtiyacı duyan biriyseniz ve takıntıya dönüşmek  üzereyse mutlaka yıkadıktan sonra nemlendirici kullanın. 


Yeterince beslenmeyen eller ve tırnakların sonu benim gibi hüsran oluyor. Ve eğer sürekli oje kullanıyorsanız, öncelikle kalitesi bir oje çıkarıcı kullanmanız önemli. Sonrasında ojenizin altına renkli boyaların kimyasallarının tırnak renk ve yapısına zarar vermemesi için mutlaka bir base coat kullanın. Ben ara ara sıra Sevgili arkadaşım Nisancığımın :) bana verdiği Sally Hansen sertleştirici özellikli koruyucusunu kullanıyorum. Ve bazen de ojelerimi çıkardıktan sonra ılık suyla yıkayıp daha önce tarifini burada verdiğim o karışımdan sürüp öyle uyuyorum. Dolayısıyla düzelmemesine imkan yok diyebiliriz :) Ama ben bütün bunları günlük rutine çevirmiş olsaydım zaten bu tırnak faciası başıma hiç gelmemiş olurdu. Siz siz olun ellerinize değer verin:)
Sevgiler...

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena