26 Temmuz 2013

Doğal Viks yapımı / Migrene nane yağıBu kıştan bu yana migren ağrılarından başımı kaldıramadığım zamanlar oldu. Migren olduğunu anlamak biraz zor olmadı değil. Çünkü sinüzitle beraber daha da kötü bir hal alıyor. Ağrı kesiciler bir derece ağrıyı azaltmakla yetiyor maalesef. Eğer ağrı olacağını hissederseniz önceden içtiğinizde epey iyi sonuç alabiliyorsunuz. Ama en son biraz araştırıp biraz da deneyimlediğim bir konuyu paylaşmak istedim. Aktarlardan alacağınız nane yağını şakaklarınıza, ensenize ve kulak arkalarınıza sürün ve gözlerinizi kapatıp yarım saat kadar bekleyin. Eğer başınıza masaj yapabilecek biri de varsa gerçekten iyi geliyor. Nane yağını sıvı olarak taşıyıp kullanmak zor olabiliyor isterseniz viks kullanabilirsiniz ama ben kendime doğal viks yaptım onu kullanmaya başladım isteyenlere de tarifini yazıyorum belki yapmak isteyen olur. 

Malzemeler
Bir kibrit kutusu büyüklükte balmumu 
1 şişe doğal nane yağı
1/2 şişe okaliptüs yağı
boş bir kap

Benmari usulü erittiğiniz (ben daha önceki föndü yazımdaki düzeneği kullanıyorum) balmumunun içine yavaş yavaş yağları ilave edin. Bir karıştırma çubuğu yardımıyla karıştırın ve yağın balmumuna tamamen karıştığından emin olun. Daha sonra kullanmak istediğiniz boş kabın içerisine karışımı dökün. Soğuk bir alanda donması için bir gün bekleyin. Ve daha sonra viks şeklinde kullanabilirsiniz. 
Geçmiş olsun,
Sevgiler.

Not: Bu yazı bir doktor tavsiyesi değildir ve deneyimlenmiş bir konunun özetidir. Yanlış uygulamalardan www.doguincisi.biz sorumlu tutulamaz. Lütfen öncelikle tedavi için bir doktora görünün.

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena