01 Temmuz 2013

HEC - Şangay'da mutfak ekipmanları alışverişi...


Şangay'a yeni yerleşenler için en sık önerilen tabak çanak alışveriş mekanlarından biri HEC Hotel Equipment Depot. 345, Aomen Rd. – Changhua Rd üzerindeki 4 kattan oluşan bu büyük mekanda sanırım bir evin mutfağı için gerekli olan her şeyi bulabilmeniz mümkün. Aslında yaklaşık 1 yıldır yazılmak için sırada bekleyen bu mekanı geçtiğimiz günlerde tekrar ziyaret edince artık zamanının gelmiş ve geçiyor olduğunu düşündüm. Genellikle taksi kullanarak gittiğimiz bu mekana metro ile ulaşmak isteyen olursa biraz yürümek zorunda kalabilir. Çünkü 7 numaralı metro hattının Changshou Road durağında indikten sonra yaklaşık 15 - 20 dk yürümek gerekecektir. Açıkçası bu Şangay'ın sıcak günlerinde hiç de çekilesi değil ama ben illa yürüyeceğim derseniz yanınıza içecek soğuk bir şeyler alın derim :) Ya da yol üzerindeki alışveriş merkezlerinde dinlenerek (ya da ona buna bakarken daha da yorularak) de gidebilirsiniz. Genellikle hotel malzemeleri satan bu mekanda beyaz ağırlıklı porselen çeşitlerini bulmanız mümkün ama bunların dışında kek kalıpları, spatulalar, krema poşetleri ve dahası gibi detay malzemeleri de bulmak mümkün. Geçtiğimiz günlerde uğradığımızda ben renkli kek kağıtları almıştım. Bardak, tabak, çanak da var tabii ki :) 


4 katlı bu mekanı rahatlıkla gezmek istiyorsanız erkenden gitmenizi tavsiye ederim çünkü insan çok çeşit olunca karar vermekte zorlanıyor. Ve dolayısıyla zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor. Fiyatları da ürün özelliklerine göre değişiyor. Bazı ürünler oldukça düşük fiyatlıyken bazı ürünleri pahalı gelebilir. Bir standarda oturtmak mümkün değil. Bunlar da benim son aldıklarım :)
Şangay'da poşetlerin de ücretli olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bence yanınıza sağlam alışveriş çantalarınızı alırsanız akıllılık etmiş olursunuz. Farklı bir gözle de mekan hakkında bilgi almak isterseniz buraya göz atabilirsiniz.
Sevgiler.
Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena