22 Eylül 2013

Şangay'da kıyafet alışverişi; Tiantong Qipulu


Şangay'da avmlerin dışında ayakkabı ve kıyafet alışverişi yapmak isteyenler Qipulu'yu iyi bilir. Bilmeyenlere yardımcı olmak istediğimden eklemek gerek diye düşündüm. Aslında bu yazı fotoğrafları hazır bir şekilde bir yıla yakın bir zamandır bekliyordu. Bugüne kısmet oldu yazmak. 


Öncelikle Qipulu hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; her türden ve tarzdan kıyafet ve ayakkabı bulmak mümkün. Çantasız da olmaz tabii. 'Ben marka giymem, değişik olsun yeter' derseniz eğer ya da 'Markaya çok para vermem, ucuz olsun' o zaman Qipulu'ya gitmenizi öneririm. Aslına bakarsanız ucuz dediğime de bakmayın hem ucuz, hem orta, hem de pahalı ürünler var. Yüzlerce dükkan var desem sanırım abartmış olmam. Çünkü bir alışveriş merkezi ile sınırlı değil. Onlarca büyük ve yüksek katlı alışveriş merkezi sokaklara dağılmış durumda. Mesela gezmeye kalksanız bir günde tek tek ancak bir alışveriş merkezini gezebilirsiniz. Zira insanın başı dönüyor. Ama bir pasajda genellikle her şeyi bulmanız mümkün oluyor. Yani bir kattan ayakkabı, bir kattan kıyafet bir kattan da çantanızı alıp çıkabilirsiniz. 
Rengarenk ürünler mevcut. Şemsiyeler, kemerler, iç çamaşırları, atkılar, eldivenler, şapkalar ve daha bir sürü çeşit var. Çok kaliteli ürünlerin mevcut oluşu gibi kalitesizleri de var elbet. 
Burada da iş bunun ayrımını yapmak için size kalıyor. Nasıl gidilir dersek ben genellikle hatta hep :) 
metroyu kullandığım için metro adresini vereceğim. 10 numaralı metronun Tiantong durağında indiğinizde daha çıkmadan dükkanları göreceksiniz. Çıkış numarası vermeme gerek bile yok çünkü hangi çıkıştan çıkarsanız çıkın alışveriş dükkanlarını göreceksiniz. 
Taksi ile gitmek isterseniz de Qipulu diyebilirsiniz çünkü sokağın adı Qipulu. Tiantong - Qipulu demek belki daha garanti olabilir. Yine de bulamayanlar olursa yazabilir ve yardımcı olabilirim.
Sevgiler. 

Not: Burada alışveriş yaparken kendinizi kaybetmeyin ve cep telefonunuza falan dikkat edin. Zira cep telefonu hırsızlığı çokça oluyor. Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena