19 Ekim 2013

Asya tarzı yağmur çizmeleri...


Son zamanlarda bir çok yer yağmurlu. Sanırım bu yüzden de sitede en çok okunan yazı yağmur çizmesi. Aklıma gelmişken de yılın büyük bir kısmını yağmurlu geçiren Şaangay'da da yağmur çizmesi modasını paylaşmak istedim. Burada işler birazcık değişik :) Daha çok görüntüdense insan hayatını kolaylaştıran ürünler tercih edildiğinden her zaman görsellik arayanlar hayal kırıklığına uğrayabilir. 
Zira ben epey zaman geçse de Çin Modası'na hala alışamadım :) 'Neden gayet bakımlı, kabarık hoş etekliler' diyenlerinizi duyar gibiyim. Siz onu gelin de bize bir sorun. 
Vakti zamanında atalarımız güzel demiş 'Altı şişane üstü tophane' tam da burası için yazılmış olmalı. Tabii markete inilirken tercih edilen gece kıyafetlerini de ispatı olarak bir gün paylaşacağım sizinle :) Bana inanmayıp 'Abartıyorsun' diyenler oluyor bazen ama eşofmanın altına sivri topuk ayakkabı giyebilen bir toplum burası :) Asya insanı sanırım asırlarca süren yokluktan sonra birazcık paralanınca en sevdikleri kıyafetlerini birbirlerine uymasalar bile aynı anda giyebiliyorlar. 
Yani eşofmanı ve topuklu ayakkabısını aynı anda giymek istediyse o kadın, onu burada durduracak hiçbir şey yok. Herkes bu zihniyette yaşadığından da bu rahatlık böyle sürüp gidiyor. 
Dışarıdan söylenince pek hoş geliyor kulağa herkes istediğini giyiyor çıkıyor ve kimse modaya uymamış, çirkinmiş, komikmiş diye dikkatle bakmıyor. Ama gel gelelim ortaya çıkan renk cümbüşü ve rüküşlük bazen çileden çıkartıyor. Burada moda benim kanayan yaram oldu neredeyse :) 
Bitmez bu post gelelim Şangay usulü yağmur çizmelerine, benim favorimle başlamak istiyorum. 
Aslında renkli cıvıl cıvıl yağmur çizmelerine bayılıyorum.
 Ama nedense bu siyahı çok sevdim.


Buranın insanları da renkli şeyleri seviyor. Ama kadın, erkek, yaşlı, çocuk ayrımı yapmadan aynı şeyi giyebiliyorlar. Bu arada en çok dikkatimi çeken şey ünlü marka Hunted'ın da tasarladığı yağmur çizmesi polar çorapları oldu. Burada da yağmur çizmelerinin içine ayrı olarak satılıyor ve çok değişik modelleri var. Bir nevi tozluk gibi aslında. Hem ayağınızı sıcak tutuyor hem de çizmenin dışına kıvrılarak çizmenin havasını, modelini değiştiriyor. Önce Şangay'da genellikle tercih edilen modelleri paylaşmak istiyorum. 










Bunlar da Hunted'ın modelleri. Hepsi başka güzel. Hunted almak istersem hangi modelini alırım sanırım karar vermekte zorlanabilirim. Siz de kendi modelinizi seçin :) araya hoşuma giden farklı birkaç marka da ekledim fikir olsun size diye...




























Yağmur güzeldir, huzurdur, ev içinde sıcaklıktır, insanın kendine ayırdığı vakittir. Ben genelde pencere kenarında çalışmayı tercih ederim yağmurlu günlerde ama dışarı çıkacaksam da şemsiye yerine yağmurluk ve çizme tercih ederim. Bunlarda birkaç yağmur kombini ...
Huzurlu günler,
Sevgiler....








Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena