22 Aralık 2013

Muzlu Oreo topları


Bu aralar yemek içmek konusunda kolay şeyleri tercih ediyorum :) Zamansızlıktan ziyade tembellikten aslında. Normalde truff yaparken krema vs.. kullanıyorum. Ama son zamanlarda Oreo'ya o kadar bağlandım ki neler çıkar diye bakarken aklıma geldi bu tarif. Açıkçası ben hem Oreo hem de muzu beğendiğimden bana harika geldi. Tabi beğenmeyenler de olabilir damat tadına göre değişir. Bu yüzden benim yaptığım gibi bir tane muz yerine yarım muz ile deneyebilirsiniz. Ben 1 adet orta boy muzu bir derin kapta ezdim. 
Ardından yaklaşık 2 paket kadar da çilekli ya da sade Oreo'yu rondodan geçirdim. un haline gediğinde muzun üzerine yavaş yavaş ilave etmeye başladım. 2 paketin tamamını aynı anda rondodan geçirmedim ki fazla gelirse kalmasın diye. yuvarlak şekil alıp neredeyse ele de yapışmayacak kıvama geldiğinde toplar yaptım. Ve üzerini de renkli şeker, fıstık içi ile kapladım. Hepsi bu kadar. 
Ben bu tarz atıştırmalıkları çok sevdiğim için gayet güzel geldi. İsteyenler yarım tarifle deneyebilir. Özellikle bebekli anneler için misafir karşılamada kolay bir tarif olduğunu düşünüyorum.
Afiyet olsun.
 Sevgiyle...
Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena