27 Ocak 2014

(KAPANDI) Şangay'da Türk Dönerci; D'GENE, Dönergene


Şangay'da Türk Mutfağı'nın etkisi günden güne artıyor. Alternatif mekanlar da çoğalıyor. 
Geçtiğimiz ay bunlara bir yenisi daha eklendi; D'gene, Dönergene... Şangay'ın gözde turistik mekanlarından Tianzifang'da açılan Dönergene kırmızı-beyaz iç dekorasyonu ile sevimli, sıcak bir mekan olmuş. 
Ne zaman gitsem mutlaka döner yemeğe gelen Türklere denk geliyorum. 


Ya çabuk duyulmuş ya da yerinin avantajını şimdiden kullanmaya başlamış. Biraz geç kalınmış bir yazı alında bu. Açılış günü eşimle beraber mekandaydık biz de biraz yardım ettik, biraz da sohbet ettik. 
Bolca döner, ciğer, tatlı yedik ve çay, kahve içtik. Lavaş arasında döner yemeyi sevmeyenler için İskender alternatifi de var. Hatta bir Edirneli olarak tava ciğerinde neredeyse Edirne Yaprak Ciğeri ile yarışacağını söyleyebilirim. Tavuk çevirmeyi de unutmamak gerek. 


Üst kata sevimli balkona çıktığınızda yemeğinizi yerken nar gibi kızarmış piliçleri fırında dönerken izleyebilirsiniz. Semaverde çayınızı içebilir, mozaik pasta yiyebilirsiniz. Tianzifang genelde gezilen bir mekan olduğu için Çinliler dürüm şeklinde alıp ellerinde gezerek yemeyi tercih ediyorlar. Bu yüzden yukarıda rahatlıkla yemeğinizi yiyebilmeniz mümkün.  Adrese gelince ben genelde metro kullandığım için metro ile gittim mekana her defasında, taksiyle bir kez gittik onda da Tianzifang demeniz yeterli zaten. 


9 numaralı metro hattının Dapuqiao durağında indikten sonra 1 numaralı çıkıştan caddeye ulaşın. Starbucks'ı göreceksiniz, hemen karşısında minik dükkanların girişi var. Oradan girin ve soldaki 2. aradan dönün. 
Zaten hemen solda karşınıza d'gene Turkish Kebab tabelası çıkacak. Fiyatlar da çok uygun benden söylemesi :)
Afiyet olsun.
Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena