04 Şubat 2014

Şangay'ın turistik mekanlarından; Tianzifang - Taikang LuBir süredir Şangay'ın en yerel ve turistik mekanlarından biri olan Tianzifang'dan çıkmaz olduk. Her seferinde farklı bir mekanı denemeye çalışıyoruz. Ama şuan için favori mekanımız Kommune. İster içeride ister de dışarıdaki ısıtıcının dibinde tüneyerek buz gibi havada oturabiliyoruz. 


Benim gibi kahve değil de çay tutkunları için burası iyi bir seçenek olabilir. İngiliz çayları ve dünyanın başka bölgelerindeki değişik çaylar var ve demleme usulü geliyor. Tianzifang diğer adıyla da Taikang Road oldukça sevimli bir sürü küçük dükkandan oluşan Çin mimari yapısının yaşatılmaya çalışıldığı bir yer. 


Her çeşit hediyelik eşya bulmanız mümkün. Genellikle turistik mekanlar pahalı oluyor diye düşünüyorsanız burada her bütçeye göre büyüklü küçüklü çok çeşitli hediyelikler var. 
Hatta hediyelik değil de kendiniz için de çeşit çeşit şey alabilirsiniz benim gibi :) Dar sokaklar ve dükkanların sevimli yapıları tam fotoğraf çekmelik. Fotoğraf tutkunları için oldukça renkli ve keyifli bir mekan. 
Eğer metro ile gitmek isterseniz 9 nolu hattın Dapuqiao durağında inip 1 numaralı çıkışı takip etmeniz yeterli. Taksiyi tercih edecekseniz de Taikang Lu veya Tianzifang diyebilirsiniz. Eğer Şangay'a geldiyseniz ya da bir tatil planınız varsa burayı ziyaret etmeden dönmemenizi öneririm. 
Sevgiler...


Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena