23 Nisan 2014

Çıkmayan oje denemesi


Çin'e geldiğimizden beri neredeyse Çinli kadınların yüzde 90'ında gördüğüm çıkmayan ojeyi henüz deneme fırsatı buldum. Açıkçası bu güne kadar kalmış olmasının sebebinin meraksızlığımdan mı cesaretsizliğimden mi olduğu konusunda ben de emin değilim. Nitekim Ayşecan'ın tırnaklarını gördükten sonra cesaret buldum ve ben de onunla gitmeye karar verdim. Fakat baştan söylüyorum ki gittiğimiz yerin ne adını biliyoruz ne de adresini. Ayşecan'ın 5 yıllık manikürcüsü olmasına rağmen sanırım başını kaldırıp tabelaya bile bakma gereği duymamış hiç :) Ezberci eğitimin yaşamımız üzerindeki etkilerinden biri de bu olsa gerek. 
Evine yakın diye tutturmuş yolu gitmiş hep. Ben de nasıl olsa adresi sorarım diye hiç bakmadım. 
Bu da günümüzün hastalığı hazırcılık olsa gerek :) kendime de çuvaldızı batırmış olayım. Neyse ki burada tırnak sektörü çok gelişmiş olduğundan neredeyse tamamına girip bu işlemi yaptırabilirsiniz. Burada tırnak ile ilgili her işlemin yapıldığı ayrı tırnakçılar var. Yani bir kuaför bünyesinde yapılmıyor işlemler. 
Bu konuda çok profesyonel olduklarını söyleyebilirim. Ben sadece kalıcı oje denedim. ama tırnaklarının kısa olmasından şikayetçi olanlar için tırnak yapma işlemi de mevcut. 
Ve diğer işlemler gibi tırnak uzatma işlemi de oldukça profesyonel. 

Gelelim çıkmayan oje serüvenine; Öncelikle ellerinize  güzelce bir manikür yapılıyor. Tırnaklarınız istediğiniz şekilde törpüleniyor. Ardından şeffaf bir jel uygulanıyor tırnaklarınıza. UV filtreli kurutma makinalarında bu jel kuruyor. Ardından istediğiniz renkteki oje sürülüyor. İlk kat kuruduktan sonra ana renk istediğiniz renk olana kadar oje sürme işlemi devam ediyor. Benim istediğim renk biraz koyu olduğundan 3 kat sürdükten sonra istediğim renk ortaya çıktı. Daha sonra yine en üst kata jel uygulanıyor ve tekrar kurutuluyor. 
En son ise sürülen tüm oje ve jel asetonla siliniyor. Bu silme işine mantıklı bakmaya çalışınca pek bir anlam ifade etmiyor :) nedenini biz de öğrenemedik ama meraklanmayın ojeniz bu silme işleminden hiç zarar görmüyor. Bu uygulama neredeyse siz sıkılmadıkça tırnaklarınızda kalıyor diyebilirim. 
Çünkü 4 aya kadar kullanımı mümkün. Evet tırnaklarınız uzadığında diplerde bir çukurluk oluşuyor oje katmanının yoğun tabakasından dolayı. Fakat öyle sanıyorum ki hiç bir kadın 4 ay aynı renk oje ile kalmak istemez :) Burada anlatmak istediğim dilediğiniz kadar bulaşık yıkayın, havuza, denize girin fark etmez siz istemedikçe tırnaklarınızda bir soyulma olmayacak. Benim bugün 3. günüm ve sanki ilk günkü gibi. 
Daha önce de tanıklık ettiğimden biliyorum ki gerçekten hiç çıkarmasanız aynı şekilde devam ediyor. 
Bir diğer güzel yanı da tırnaklarınıza French yaptırırsanız veya açık renk oje sürerseniz üzerine evde kendiniz istediğiniz ojeyi sürüp çıkarıp kullanabiliyorsunuz. Kendi sürdüğünüz ojenizi sildiğinizde de jel manikürünüz hala sapasağlam kullanılır halde kalıyor. Bir de bu ojenin bazı kimyasalları içinde barındırmadığından daha sağlıklı olduğu da söyleniyor. 

Evde kendinizin de yapabilmesi için jel ojeler ve UV kurutma makinası satılıyor. Ama çıkarma işlemi de zahmetli olduğundan ben profesyonel olarak yaptırmanızı öneririm.
Sevgiler.
Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 Doğu incisi, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena